Rodinný adrenalin na Lipně


Lipensko nabízí mnoho možností pro lehké adrenalinové zážitky pro celou rodinu. Je zde dostatek možností, jak prožít aktivní a dobrodružnou dovolenou se vším všudy a to za každého počasí.


Stezka korunami stromů s rozhlednou a tobogánem

Od 10.7.2012, kdy Stezka korunami stromů přivítala první návštěvníky, můžete vyzkoušet tuto Lipenskou atrakci zakončenou rozhlednou, která při hezkém počasí odmění návštěvníky výhledem na Alpy. Odvážní mohou využít cestu dolů z rozhledny tobogánem, nejdelším svého druhu v čechách. 

 Bikepark Lipno

Vyzkoušejte novou adrenalinovu zábavu na kole. V Bikeparku Lipno Vás čeká lanovou drahou obsluhovaná zábavná sjezdovka pro kola Fun Ride Trail vhodná pro rodiny s dětmi i začínající bikery. Na 1500 m dlouhé opičí sjezdovce s krásným výhledem na „jihočeské moře" si dopřejete vzrušující a přitom bezpečnou jízdu plnou klopenek, zvlnění a dalších terénních nerovností, kterou zvládnou i začátečníci a děti od 6 let, ale zároveň se na ní velice příjemně vyřádí i nejeden zkušený tatínek či maminka.

Bobová dráha

Trochu jiné dobrodružství nabízí speciální celoroční bobová dráha Slideland Lipno s krásným výhledem na lipenské jezero. Kilometr dlouhá jízda nerezovým korytem na bobu s gumovými kolečky, s mnoha klopenými zatáčkami a úsekem měřené rychlosti radarem patřičně rozehřeje děti i dospělé.

 

Lanové centrum

Na Lipensku se můžete těšit na jedno z největších lanových center v České republice nabízející přes 500 m lanového dobrodružství. Pro děti je připraven dětský okruh, nechybí lezecká stěna, plošiny a pyramidy. Chloubou lanového centra je několik lanových sjezdů, přičemž ten nejdelší měří přes 150m a je veden nad rybníčkem.

Lanovka

Také v létě je v provozu jedna z lanových drah Skiareálu Lipno, která v létě slouží kromě bikerů i pro pěší turisty, vyznavače nordic walkingu a houbaře. Vyvezte se lanovkou na vrchol Kramolín a pokochejte se krásným výhledem na Lipno, Šumavu a Novohradské hory. Tam kde se v zimě prohánějí rodinky s dětmi na lyžích, se můžete nyní procházet po okolních turistických stezkách nebo sbírat houby.

Zajímavé animační programy

Na Lipně je pro vás připravena také celá řada zajímavých animačních programů. Rádi byste se naučili lézt na skály, slaňovat a jachtařit? Bojíte se sami do bikeparku a nebo chcete poznat tajná zákoutí lesů a turistických stezek v okolí Lipna? Uspořádáme pro Vás Nordic Walking túru s instruktorem, výlety na koních, cyklistické výlety s průvodcem nebo dobrodružnou projížďku po Vltavě. Novinkou letošního léta bude výuka jachtingu, program s instruktorem v bikeparku nebo lanovém parku a výuka skalního lezení.

Více informací naleznete na stránkách Lipnoservisu