Stezka korunami stromů


Na vrcholu Kramolína byla otevřena nová atrakce pro návštěvníky Lipenského areálu. Je jí 675 metrů dlouhá Stezka korunami stromů, kterou zakončuje 40 metrů vysoká rozhledna zajímavé konstrukce. Procházka v korunách stromů s výhledem na Lipno a Novohradské hory je nezapomenutelným zážitkem pro každého.


Stezka korunami stromů na Lipně je přímo na vrcholku Kramolína a můžete se k ní dostat několika způsoby: pěšky až na vrchol jednou z mnoha turistických cest, další možností je svézt se lanovkou a novinkou je stezkabus, který jezdí ze zastávky u dolní stanice lanovky, vedle chaty Lanovka. Dolů z rozhledny se můžete svézt nejdelším "suchým" tobogánem v České republice

Rozhledna v létě

Stezka korunami stromů je v letních měsících otevřena od 9.30 do 19.00 hodin,  v úterý až do 23:00, takže si z jejího vrcholu budete moci vychutnat i romantický západ slunce nad celou oblastí Lipno i samotným Lipenským jezerem.

Rozhledna v zimě 

V podzimních a zimních měsících můžete rozhlednu v korunách stromů navštívit od 10.00 do 16.00 hodin (v říjnu až do 18.00). 

S LIPNOCARD, kterou obdržíte na recepci DOKY Holiday při Vašem příjezdu, máte jízdu na tobogánu ZDARMA.

Více informací o rozhledně naleznete zde.